Upis u prvi razred

Prijave za upis u prvi razred osnovne škole

Ovogodišnji upisi u prvi razred osnovne škole na razini Varaždinske županije provode se elektroničkim putem, korištenjem Nacionalnog informacijskog sustava upisa u osnovne škole.

Dana 22. veljače 2024. godine u Nacionalnom informacijskom sustavu za upise u osnovne škole otvaraju se prijave za redovan upis u 1. razred osnovne škole. Roditelji će preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr/ moći podnijeti prijavu za upis svog djeteta u 1. razred osnovne škole, sve do 31. ožujka 2024. godine.

U sustavu će roditeljima biti vidljivi opći podaci o djetetu te škola na čijoj se listi školskih obveznika dijete nalazi prema mjestu prebivališta, odnosno boravišta. Odmah po podnošenju prijave roditelji će moći odabrati mogućnosti koje im se nude u dodijeljenoj školi, npr. izborne predmete. Također, ako imaju razloga za to, roditelji će prilikom podnošenja prijave moći izraziti želju za upis u drugu školu od one kojoj dijete pripada prema upisnom području.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene već ranije, od 1. veljače 2024. godine do 31. ožujka 2024. godine.

Uz prijavu za redovne upise u prvi razred osnovne škole od 22. veljače do 31. ožujka 2024. godine, roditelji će moći podnijeti i zahtjev za prijevremeni upis u prvi razred osnovne škole (za djecu rođenu od 1. travnja 2018. do 31. prosinca 2018.) kao i za privremeno oslobađanje od upisa u prvi razred.

U sustav za elektroničke upise u osnovne škole ulazi se preko portala e-Građani. Roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal moraju se javiti školi kojoj pripadaju prema upisnom području koja će prijavu za upis njihova djeteta izvršiti umjesto njih.

Za sve ostale informacije, termine testiranja u školi i liječničkih pregleda potrebno je pratiti mrežne stranice škole kojoj dijete pripada prema upisnom području.

U slučaju pitanja ili nejasnoća roditelji/staratelji mogu se javiti na e-mail pedagog@os-metel-ozegovic-radovan.skole.hr ili na broj telefona 042/747525.

U prilogu se nalaze korisničke upute namijenjene roditeljima koji kroz aplikacju započinju postupak upisa djeteta u prvi razred.

Priloženi dokumenti:
eOsnovneSkole-public-korisnicke-upute-v1.5.pdf (2.47 MB)
Plan_upisa.pdf (310.03 KB)

objavio: Sanja Polančec   datum: 13. 2. 2024.