Dan smijeha u školi

Početak nastave u drugom polugodištu zasigurno ćemo dugo pamtiti. Učitelji i učenici imali su prilično težak zadatak - dobro se nasmijati, opustiti i zabaviti, a pri tome nešto i naučiti. Na taj smo način u našoj školi obilježili Međunarodni dan smijeha.

Učenici razredne nastave gledali su duhovite crtane filmove, okušali se u pričanju viceva, šala i smiješnih događaja s praznika, ali i u pisanju izreka o smijehu. Čak se i čitalo na smiješan način, samo kako bi se nasmijao ostatak razreda. Svoju su kreativnost učenici posebno mogli pokazati u izradi Nasmijane slikovnice, crtanju smiješnog lika, smiješnog događaja te u dramatizaciji duhovitog igrokaza.

U višim razredima su se učenici sa svojim učiteljima također nasmijali više nego obično. Gledali su zgode legendarnog Charlia Chaplina, nasmijali se do suza uz snimke skrivene kamere. Poseban ugođaj bio je na projekciji poznatog hrvatskog filma Tko pjeva zlo ne misli. Učenici su slušali i pričali o vicevima i anegdotama, a i sami se okušali u njihovu pisanju.

Ne zaboravite se smijati svaki dan!                                                                       Jer: "Dan bez smijeha je uzaludno potrošen dan." Charlie Chaplin

Radovi učenika 2. razreda (Radovan), Smiješni događaji za vrijeme praznika:

Radovi učenika četvrtog razreda (Radovan):

objavio: Sanja Polančec   datum: 11. 1. 2016.

« Ožujak 2024 »