Kviz o Europskoj uniji

Sada već tradicionalno, četvrtu godinu zaredom, u našoj školi se održao Kviz o Europskoj uniji u sklopu Europskog tjedna i Dana Europe.

Učenici sedmog razreda, podijeljeni u 4 ekipe pod vodstvom Valentine Buhin, Davida Copaka, Leone Huđek i Karla Vinceka su s lakoćom odgovarali na pitanja o povijesti EU, državama EU, ali i aktualnim događanjima u vezi  Hrvatske i EU svladavši tako hrpu informacija koja im se pružila u udžbenicima, stručnoj literaturi i preko interneta.

Tko je predsjednik Europskog parlamenta, koje države su članice Eurozone, koliko Hrvatska ima zastupnika u Europskom parlamentu, kako je tekao tijek proširenja EU, kako se zove himna EU, koje je geslo EU, simboli, koje su institucije EU i njihova sjedišta, koje države ne žele ući u EU, koje su najrazvijenije članice EU,  a koje imaju najjača gospodarstva, kako se zove hrvatska ministrica vanjskih poslova i europskih integracija, što je Schengenski sporazum samo je dio pitanja na koja su učenici odgovarali kao od šale.

U publici su ih zdušno bodrili predsjednici ostalih viših razreda, ravnateljica Ankica Košćak, razrednica Ivana Kobal, pedagoginja Sanja Polančec i posebna gošća, bivša razrednica Jelka Markulin koja je sada u mirovini.

Kviz je osmislila i provela učiteljica geografije, Kristina Sadibašić.

Iskrene čestitke za trud i znanje svim učenicima.

Pogledajte i slike u Foto-galeriji.

objavio: Sanja Polančec   datum: 13. 5. 2015.