Kviz o Europskoj uniji - 2014.

U sklopu Europskog tjedna već treću godinu zaredom održavamo Kviz o poznavanju Europske unije...

U našoj školi se u sklopu Europskog tjedna održao Kviz o poznavanju Europske unije za ekipe 6., 7. i 8 r., već treću godinu zaredom.

Učenici su s lakoćom odgovarali na asocijacije, postavljali pitanja na dane odgovore i odgovarali na pitanja o povijesti EU, državama EU, ali i aktualnim događanjima u vezi  Hrvatske i EU svladavši tako hrpu informacija koja im se pružila u udžbenicima, stručnoj literaturi i preko interneta.  Za svaki osvojeni bod učenici su osvajali čokoladne kovanice eura te se na kraju i zasladili osvojenim eurima. Učenike su zdušno bodrili ostali učenici iz razreda koji su i sami imali priliku odgovoriti na par pitanja autorice i voditeljice kviza, učiteljice Kristine Sadibašić.

Kviz se provodio na način da sudjeluje po 4 ponajbolja učenika u geografiji iz svakog razreda, a najviše znanja o Europskoj uniji i entuzijazma pokazali su najmlađi učenici tj. učenici 6.r. u sastavu Valentina Buhin, David Copak, Leona Huđek i Karlo Vincek. Ekipu 7. r predstavljali su Krunoslav Brlek, Mihael i Mihaela Slunjski te Lorena Žeger, a ekipu 8.r. sastavljali su Maja Čovran, Lorena Huđek, Nikolina Korpar i Sara Ratkaj. Iskrene čestitke za trud i znanje svim učenicima.

Pogledajte i slike!

objavio: Kristina Sadibašić   datum: 19. 5. 2014.