Radionica "Štrikanje na deščici"

OŠ Metel Ožegović Radovan – Područni odjel Margečan realizirala je važan projekt „Susret škola.“

Ugostili smo učenike iz OŠ Antuna i Ivana Kukuljevića, Varaždinske Toplice - Područni odjel Petkovec.

Organizirana je radionica „Štrikanje na deščici“ na način da je obnovljen starinski način pletenja na deščici s čavlićima. To je jedan od načina na koji promičemo etno baštinu našeg kraja.

Svaki učenik iz gostujuće škole radio je uz pomoć učenika mentora iz naše škole. Svi učenici usvojili su ovu jednostavnu vještinu pletenja i s veseljem ponijeli kući daščice i vunu da završe započeti rad kod kuće. Daščice i vuna su poklon škole Margečan.

Nakon radionice djeca su imala priliku upoznati znamenitosti i posebnosti Margečana: crkva sv. Margarete – 16. stoljeće; povijesna zgrada župnog dvora; škola; uređeni školski parkić, stari dio Margečana (kuće iz razdoblja 19. st.); Vodenica; etno zbirka u školi i vodenici; poučna staza – kockavica.

Radionicu su osmislile i realizirale učiteljice: Danica Prašnjak, Dejana Pavić, Jelena Hranić te asistentica Martina Malarić.

Fotografije pogledajte u foto-galeriji.

Danica Prašnjak
Dejana Pavić
Jelena Hranić

objavio: Danica Prašnjak Dejana Pavić Jelena Bosak   datum: 31. 3. 2014.