Međunarodni dan pismenosti

Međunarodni dan pismenosti obilježava se 8. rujna, ali mi smo ga obilježili 15. listopada na zanimljiv način. Na nastavi hrvatskoga jezika udružile su snage učiteljica informatike Snježana Mikulčić-Gigić i učiteljica hrvatskoga jezika Jelena Piskač te učenicima od 5. do 8. razreda približile problem nepismenosti.

Power point prezentacijom učiteljica informatike upoznala nas je s poviješću pismenosti, različitim pismima i podlogama za pisanje. Iznenadili smo se kada smo čuli koliko se stabala posiječe za papire, a još više zaprepastili kada smo vidjeli kakvi nas sve nepismeni natpisi svakodnevno dočekuju u trgovinama, na parkiralištima pa čak i u novinama. Nakon prezentacije učiteljica hrvatskoga jezika zaposlila nas je nastavnim listićima. Dobili smo tekst prepun pogrešaka koje je trebalo ispraviti. Prisjetili smo se i nižih razreda – na listu papira iz pisanke C krasopisom smo prepisivali ispravljeni tekst. Svi smo lijepo, ali i sporo pisali, pa čak i oni koji ružno pišu. Bilo je zabavno.

Po završetku sata prisustvovali smo predavanju profesorice Zvjezdane Tenodi. Govorila nam je o djeci s teškoćama u čitanju i pisanju. Predavanje je bilo zanimljivo i poučno.

Mihaela Slunjski, 7. razred

objavio: Suzana Plantak   datum: 4. 11. 2013.