Spring Day For Europe 2009 i europsko natjecanje Futur Energia

Pokrenuto je sedmo izdanje manifestacije Spring Day for Europe. Kampanja traje od 25. ožujka do početka svibnja, a naglasak je na Danu Europe, 09. svibnju.

Cilj je projekta «Plan D», dakle povećanje svijesti o demokraciji, razvoj dijaloga i debata. Inicijativu koordinira Europska komisija, a organizira European Schoolnet. Ove će godine u skladu s Europskom godinom kreativnosti i inovacija naglasak biti na širenju kreativnosti i inovacije u Europi i šire. Zainteresirane se škole mogu registrirati na slijedećim stranicama: http://www.springday2009.net

Podsjećamo škole da se mogu uključiti u europsko školsko natjecanje "Energy is our Future" ili "Futur Energia". Cilj je natjecanja buđenje ekološke svijesti učenika, a organizatori su European Schoolnet i Plastics Europe. Ove je godine radove moguće slati i na hrvatskom jeziku.

Učenici od 10.-16. godine mogu predati kratki film ili dvije fotografije i jedan tekst koji prikazuju pozitivne primjere rješavanja zadanih ekoloških problema. Učenici od 16.-20. godine izabiru jedan od pet scenarija i kroz tekst i multimedijalni prikaz prezentiraju ekološki prihvatljivo rješenje problema. Zadani formati za predaju radova su: jpg, gif, ppt, pps, wmv, mov, avi, swf ili PDF.

Broj radova iz jedne škole je neograničen. Rok za predaju radova je 26.04.2009., a radovi se šalju elektronskim putem. Autori najboljih radova u mlađoj skupini bit će nagrađeni digitalnim fotoaparatima, a autori najboljih radova u dobnoj skupini od 16.-20. godine zajedno sa svojim mentorima bit će pozvani u Bruxelles i sudjelovati na prijemu u Europskom parlamentu.

Sve daljnje informacije o natjecanju kao i ogledni primjeri radova dostupni su na službenim jezicima Europske unije na stranicama www.futurenergia.org.

Za dodatna pitanja i promotivne materijale obratite se:
prof. Martini Budimir - martibudimir@yahoo.com

Izvor:www.skole.hr

objavio: Vedran Škarica   datum: 20. 1. 2009.