„Svibanj – mjesec zaštite od požara“

13. svibnja 2013. godine – projektni dan

„Svibanj – mjesec zaštite od požara“

U izvrsnoj suradnji i organizaciji DVD-a Margečan i OŠ Metel Ožegović Radovan – PO Margečan, u Margečanu je realiziran projektni dan „Svibanj – mjesec zaštite od požara“.

1. Predavanje – prezentacija prilagođena dobi djece uz zanimljiv foto materijal te animacije - realizirala voditeljica vatrogasne mladeži Anamarija Đuras (pitanja – povratne informacije)
  2. Praktični dio
  • upoznavanje s opremom vatrogasnih vozila

Vježbe

• pokazne i probne
  • gađanje ciljeva (brentača, mlaznica)
  • puštanje vode (šmrkovi)
  • igra uz nadzor vatrogasne GSS službe

1. Upoznavanje vatrogasnog doma (oprema, sirene)

Druženje

1. Likovna kultura – risanje ilustracije – pano – pitanja i odgovori

Animacija za učlanjenje u dječju sekciju DVD-a Margečan

Sve pohvale zavrijedili su članovi DVD-a Margečan s predsjedništvom: Davor Đuras (vatrogasni časnik 1. klase), Zdenko Đuras (vatrogasni časnik), Mario Lacković (vatrogasni dočasnik), Anamarija Đuras (voditeljica vatrogasne mladeži DVD Margečan) i Ivica Lacković (vatrogasac 1. klase), Lorena Slunjski (trenerica vatrogasne mladeži DVD Radovan). Također, veliko hvala Vatrogasnoj zajednici grada Ivanca i njihovom predsjedništvu: Zvonko Videc, Zoran Petrinjak, Nikola Ivan Šoštar, vatrogasac GSS službe, koji su sudjelovali i dodatnom opremom obogatili sadržaje projektnog dana „Svibanj – mjesec zaštite od požara“. Aktivno i s veseljem sudjelovali su svi učenici PO Margečan s učiteljicama.

Pogledajte i foto-galeriju

objavio: Danica Prašnjak   datum: 20. 6. 2013.