Dan planeta Zemlje

Bio je ponedjeljak. Svi smo došli u školu i pripremali se za nastavu. Došla je učiteljica i razveselila nas. Išli smo van. Nije nam bilo hladno pa nismo obukli jakne. Kad smo došli van bilo nam je hladno.

Vratili smo se po stepenicama po jakne i više nam nije bilo hladno. Razgovarali smo o proljetnom danu, lijepom cvijeću i cijeloj Zemlji. U šumici smo našli svoj cvijet, a učiteljica nam je čitala priču o cvijetu. Našli smo maslačke, ljubičice, tratinčice, šumarice, potočnice i nekakvo sitno čudno bijelo cvijeće za koje nismo znali kako se zove. Nacrtali smo svoj cvijet. Pričali smo cvijetu. Pokraj naše škole teče potok.

U potoku smo vidjeli smeće. Razgovarali smo o očuvanju okoliša. Crtali smo kredom u boji cvijeće po stepenicama. Ljepše nam je cvijeće od betona. Na početku stepenica napisali smo: "DOBRO JUTRO ZEMLJO!" Na vrhu stepenica napisali smo: :DOBAR DAN, ZEMLJO! ČUJEŠ LI ME!"

Jako lijepo je izgledalo jer su cvjetovi i slova bili šareni.

Pokupili smo smeće oko stepenica. Podsjetili smo djecu i odrasle da ne zagađuju okoliš. Svi smo bili ponosni na sebe. Iz učionice nam je kroz prozor mahao četvrti razred.

Razgovarali smo da bi ispred škole, na livadi pokraj potoka, mogli imati stol i klupe. Mogli bi učiti vani na svježem zraku.

Veselo smo se vratili u učionicu. Kroz prozor učionice gledamo naše šarene stepenice.

III. razred

učiteljica Katarina Vugrek

objavio: Katarina Vugrek   datum: 26. 4. 2013.