Izložba ručnih radova

U petak, 8. ožujka u našoj se školi održala izložba ručnih radova. Time je nastavljena neprekinuta tradicija isticanja narodne baštine i kulture radovanskoga kraja. Osim toga, to je bila prilika da se istakne vještina i marljivost žena koje se, osim izradom ručnih radova, bave i edukacijom mlađih naraštaja...

Sve je to i ove godine bilo upotpunjeno glazbom i vrlo uspješnim nastupima naših učenika.
Za glazbeni su dio bili zaslužni naši tamburaši, članovi glazbenog sastava društva Lompuš: Željko Plantak, Davorin Habunek, Velimir Škriljevečki i Martin Buhin koji su, uz stručno vodstvo voditelja Ivana Habuneka, publiku obradovali tamburaškim uspješnicama. Glazbeni su talent iskazali i naši učenici Josip Vincek i Viktorija Kelemen, učenici drugog razreda.
Svoje su literarno umijeće iskazali učenici Luka Vidaček, Karlo Vidaček, Marija Biškup, Laura Krznar i Karla Posavec koje su pripremale mentorice, učiteljice naše škole i Područne škole Margečan: Danica Prašnjak, Đurđica Ribić, Jelena Piskač i Katarina Vugrek.
Program je svojim promišljanjima o vrijednosti i važnosti ručnoga rada zaokružila učenica Lovorka Kelemen koja je iskazala nadu da će izloženi radovi biti pokazatelj ljubavi i dobre volje kojom ljudi ovoga kraja njeguju kulturno nasljeđe.
Osim ručnih radova, na izložbi su izloženi i radovi učenika članova učeničke zadruge „Iglica“ koji ih izrađuju pod stručnim vodstvom voditeljica sekcija Nade Žalac, Katarine Vugrek, Danice Prašnjak i Ružice Grđan.
Izložba je bila vrlo posjećena čime je iskazano zanimanje ljudi za mozaik kulturne baštine radovanskoga kraja. Razgledavanje radova i druženje uz domijenak potrajalo je i nakon službenog dijela programa.
Još jednom, velika zahvala našim izlagačicama: Ivanki Brežnjak, Mariji Plantak, Željki Kelemen, Blaženki Habunek, Nikolini Rogini, Valentini Nuli, Lovorki Kelemen, Viktoriji Kelemen, Magdaleni Biškup, Magdaleni Rogini, Margareti Rogini, Katarini Biškup, Đurđici Habunek, Đurđici Brežnjak i Božica Plantak koje su nam omogućile da uživamo u njihovim radovima.

objavio: Vedran Škarica   datum: 18. 3. 2013.