Svjetski dan tolerancije

U petak 16. studenoga obilježen je Svjetski dan tolerancije. Skupština Ujedinjenih naroda je 1996. godine pozvala zemlje članice da ustanove Dan tolerancije u sladu s Deklaracijom o principima tolerancije. Na taj se dan podsjećamo na važnost tolerancije u svakodnevnom životu  - onom obiteljskom, društvenom i školskom.

Učenice članice Novinarske grupe posebno je zanimalo što tolerancija znači za njihove suučenike. Nakon opsežnog razgovora doznali smo kako učenici i učitelji mogu biti tolerantni. Donosimo neke od vrlo zrelih i mudrih promišljanja učenika 8.b:

Za mene je tolerancija prihvaćanje i podržavanje razlika među ljudima. Provodim toleranciju tako što poštujem druge, koje god rase, vjere ili naroda bili.

Marija

Za mene je tolerancija lijepo ponašanje i poštivanje drugih.

Jelena

Za mene je tolerancija prihvaćanje nečega što je drugačije.

Dominik

Tolerantan sam prema drugima – kad me naljute, umjesto da ih uvrijedim, to podnesem. Nino

Učiteljska tolerancija – kada neki učenik odgovara i trebao bi dobiti četiri, a učeitelj to tolerira pa mu da peticu.

Mihael

Tolerancija je za mene poštivanje drugih ljudi. Toleranciju provodim tako da nikoga ne osuđujem, niti mu se rugam zbog njegova načina života.

Dario

Tolerancija je za mene poštivanje svakog. Provodim je tako što svakog poštujem, a nikoga ne vrijeđam.

Antonio

Tolerancija je za mene poštivanje pravila i dogovora.

Leon

objavio: Tihana Šarec   datum: 19. 11. 2012.