Prvi dan jeseni u mojoj školi

Na geografiji smo naučili da razlog izmjene godišnjih doba leži u nagnutosti Zemlje u odnosu na ravninu ekliptike, odnosno na ravninu po kojoj Zemlja kruži oko Sunca. Zahvaljujući tome uživamo u različitim godišnjim dobima...

Zahvaljujući tome uživamo u različitim godišnjim dobima – kada je na sjevernoj polutci ljeto, na južnoj je zima i obratno. Iako se stvara osjećaj da su prijelazna razdoblja između zime i ljeta sve kraća, naš kraj još uvijek pohodi zlatna i crvena, sunčana i kišovita jesen.

Jesen je u našu školu, kao i u ostatak zemlje, doplesala 23. rujna. Još uvijek je prate visoke, gotovo ljetne temperature, ali se polako u vedrinu babljeg ljeta uvlače suhi listići, žute i crvene krošnje te prve kišne kapi. Školska se moda polako mijenja pa od jutarnje hladnoće štite dugi rukavi i zatvorene cipele.

Jesen donosi i druge zabavne i poučne sadržaje u našu školu – unaprijed se veselimo Danima zahvalnosti za plodove zemlje, Danima jabuka, izdradi plakata o jeseni, berbi voća. Tako jesen pomaže druženju i zbližavanju ljudi.

Lucija Đunđek, 8.b

objavio: Sanja Polančec   datum: 9. 10. 2012.