Obilježen Dan škole

31. 5. 2012. godine obilježili smo Dan škole u PO Gačice i zato je ovogodišnji Dan škole bio poseban...

Svi učenici od prvog do osmog razreda i njihovi učitelji morali su doći u Gačice. Učenici koji žive bliže Gačicama došli su pješke. Učenici nižih razreda došli su autobusom, a ostali su pješačili samo dio puta. U Gačicama su se održale sportske aktivnosti. Ujutro smo se svi okupili na igralištu i dogovorili se što ćemo raditi. Na igralištu pokraj škole ostali su učenici od prvog do četvrtog razreda. Oni su se tamo igrali i sklapali nova prijateljstva. Stariji učenici su se uputili na novo igralište i tamo održali svoj dio sportskih aktivnosti. Dječaci su igrali nogomet, a djevojčice su bile navijačice. Igralo se ovako: 8.a je igrao protiv 8.b, 7.a protiv 7.b i 5. razred pritiv 6. razreda. U prvoj utakmici pobijedio je 8.a. U napetoj utakmici između 7.a i 7.b, deblji kraj izvukao je 7.a. Zadnja odigrana utakmica između 5. i 6. razreda završila je pobjedom petog razreda. Nakon puno potrošene energije na nogomet, nogometaši i navijačice uputili su se u školu na užinu. Sendviči su brzo nestali, a druženje se nastavilo uz igru i smijeh.

Dan škole proveli smo vrlo aktivno i zabavno te se nadamo da ćemo takvo druženje opet ponoviti nekom zgodom. (Petra Brezovec, 7.a)

Na Dan škole išli smo u Gačice gdje su bile organizirane sportske igre. Učenici od prvog do četvrtog razreda su se vozili autobusom sve do škole u Gačicama, a učenici od petog do osmog razreda su išli pješke od križa.

Ujutro smo jeli klipiće i pili sok, a zatim su počele sportske igre. Učenici nižih razreda su ostali na starom igralištu pored škole i natjecali se u štafetnim igrama i igrama pogađanja. Učenici viših razreda su otišli na novo igralište i natjecali se u nogometu. Kako na tom igralištu nije bilo hladovine, neki su se dječaci i djevojčice išli rashladiti u školu. Dvorište škole je bilo lijepo uređeno. Bilo je mnogo drveća i cvijeća. Kad smo se svi vratili u školsko dvorište, išli smo jesti. Uzeli smo sendvič i sok i sjeli pod drvo. Svaki razred je bio na okupu. Kad smo se najeli još smo malo razgovarali i zatim otišli kućama. Učenike iz Radovana, Lovrečana, Škriljevca, Margečana i Seljanca je vozio autobus.

Vrijeme je tog dana bilo sunčano, a u Gačicama je bilo lijepo i zabavno. (Lorena Huđek, 6.raz)

Ovdje možete pogledati i neke slike.

objavio: Sanja Polančec   datum: 6. 6. 2012.