Susret s piscem: Miro Gavran

... bilo je to ugodno i zanimljivo druženje ...

Unatoč lošim vremenskim uvjetima (snijeg i led), školu je posjetio Miro Gavran. Učenici koji se s oduševljenjem primili vijest o neodržavanju prvog sata, pozorno su pratili izlaganje ovog romanopisca i dramatičara. Ukratko nam je prepričao neka od svojih djela pa i pročitao nekoliko ulomaka, a uspio je i nasmijati zahtjevnu publiku. Iz pitanja koja su mu postavljali odvažniji učenici, saznali smo da je Miro profesionalni pisac koji voli svoj posao, ima ženu i sina, pristojno zarađuje, a u školu je krenuo od prve sekunde svog života. Naime, rodio se u školskoj zgradi jer su mu roditelji bili učitelji pa je djetinjstvo proveo na selu. Od stranih jezika govori samo engleski dok su mu djela prevedena i izvođena na tridesetak jezika po cijelom svijetu.
    Susret je završio lijepim željama te potpisivanjem knjiga učenicima i djelatnicima škole. Odmah nakon odlaska porastao je interes za posudbom njegovih knjiga u školskoj knjižnici. Zainteresirani učenici još će do kraja tjedna imati priliku kupiti neke od njegovih naslova po promotivnim, 20%nižim cijenama. Sve u svemu, bilo je to ugodno i zanimljivo druženje na kojem smo čuli i ponešto novo.

Knjige kupljene do 12 veljače su 20% jeftinije, te svaki dječji naslov možete nabaviti za 48 kuna. Knjige čine vrijedne poklone za rođendane i posebne prilike, a i cijenjen su vaše dio kućne biblioteke.

Nalovi za djecu:
Svašta u mojoj glavi 48 kn Lektira
Sretni dani 48 kn Lektira
Kako je tata osvojio mamu 48 kn Lektira
Zaljubljen do ušiju 48 kn Lektira
Profesorica iz snova 48 kn
Pokušaj zaboraviti 48 kn

Naslovi za odrasle:
Krstitelj 56 kn
Poncije Pilat 48 kn
Judita 39 kn
Jedini svjedok ljepote 80 kn
Četiri različite drame 80 kn
Neočekivane komedije 104 kn
Zaboravljeni sin 39 kn

objavio: Vedran Škarica   datum: 28. 1. 2010.