Potpora Zaklade „Zamah“ OŠ Metel Ožegović u Radovanu

Potreba OŠ Metel Ožegović u Radovanu da djeci osigura siguran prilaz školi, nakon višegodišnjeg planiranja i traženja sredstava dobila je podršku i financijsku potporu Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.
    Svoju inicijativu o izgradnji sigurnog prilaza školi prijavili smo na natječaj Regionalne zaklade za lokalni razvoj u listopadu 2009. godine u programskom području  „Naš doprinos zajednici“
    Upravni odbor zaklade „Zamah“ prihvatio je odluku Komisije za odobravanje financijske potpore za našu inicijativu „Učimo djecu sigurnosti“.
    Ugovor između škole i Zaklade o financijskoj potpori u iznosu od 15.000,00 kuna potpisan je 22. prosinca u Zagrebu u prostorijama Zaklade.
    Vrijeme provođenja aktivnosti trajat će od 11. siječnja do 31. ožujka 2010.godine.
    U tom periodu izgradit će se prilazni put do škole u obliku stepenica s rukohvatom na prostoru gdje se sada nalazi samo strmi kolni prilaz koji je vrlo opasan naročito u hladnijem dijelu godine, a koriste ga učenici, roditelji, osoblje škole i korisnici Dječjeg vrtića.
    Ova građanska inicijativa provest će se zahvaljujući financijskoj potpori Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ u sklopu decentraliziranog modela financiranja Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.

objavio: Vedran Škarica   datum: 28. 1. 2010.