Što sve trebate znati o hitnoj medicinskoj službi

Ugostili smo ekipu iz Hitne medicinske službe.

Djelatnost hitne medicine organizira se u svrhu neprekidnog hitnog medicinskog zbrinjavanja svih osoba kojima je zbog bolesti, stradanja ili ozljede neposredno ugrožen život, odnosno kod kojih bi u kratkom vremenu moglo doći do životne ugroženosti, a radi maksimalnog skraćenja vremena od nastanka hitnog stanja do konačnog medicinskog zbrinjavanja.

Projekt „Što trebate znati o HMS“, je osmišljen i provodi se  u Varaždinskoj županiji, s ciljem edukacije javnosti i školske populacije o radu Hitne medicinske službe, organizacijskoj strukturi, te načinu komunikacije sa djelatnicima Medicinsko prijavno-dojavne jedinice. Naša je želja osvijestiti javnost o smanjenju  opterećenja službe nehitnim pacijentima te tako povećati funkcionalnost rada Zavoda za hitnu medicinu sa ciljem što boljeg zbrinjavanja hitnih bolesnika.

Demonstrirali su nam kako koristiti defibrilator. Svaki je učenik imao priliku vježbati masažu srca na lutki. Upoznali smo se s osnovama pružanja prve pomoći.

objavio: Vedran Škarica   datum: 20. 10. 2023.