Čekati je lako ako imaš gdje i kako - Građanski odgoj

Ovih je dana u našoj školi završen projekt „Čekati je lako ako imaš gdje i kako“ iz Građanskog odgoja i obrazovanja financiran od strane Varaždinske županije. Projekt je pokrenut na inicijativu naših učenika putnika koji su na Vijeću učenika iznijeli problem čekanja autobusa nakon završetka nastave. Učenicima je projektom osigurano primjereno, a ujedno i funkcionalno mjesto za čekanje školskog autobusa s pedesetak sjedećih mjesta na tri lokacije: u školi, pokraj školskoga vrta i uz samo stajalište. Novouređeni prostor pokraj vrta prikladan je i za održavanje nastave na otvorenom, a budući da se nalazi u dvorišnom prostoru škole, mogu ga koristiti svi mještani Radovana i okolnih mjesta prilikom prolaska prema crkvi, vrtiću, pošti ili ambulanti. U različitim fazama projekta sudjelovalo je tridesetak učenika putnika, osam učitelja i stručnih suradnika, dva roditelja te domar škole. Aktivnosti za učenike bile su prilagođene njihovom uzrastu i svi su marljivo sudjelovali u realizaciji: neki su brusnim papirom brusili površinu panjeva i klupa, neki su drvene površine premazivali zaštitnim slojem boje, neki su sudjelovali u odabiru i raspoređivanju taburea te prikupljanju i slaganju društvenih igara na police. Teže poslove, poput istovara drvene građe i upravljanja električnim strojevima za obradu drva, iz sigurnosnih razloga, odradili su roditelji, učitelji i domar. Po završetku uređenja učenici su jedva dočekali sjesti na nova mjesta za sjedenje te su uživali u druženju i razgovoru čekajući autobus. Nadamo se da će uz adekvatno postupanje i brigu novouređeni prostori još mnogim generacijama učenika uljepšati i olakšati čekanje autobusa.

Kako je tekla realizacija projekta možete pogledati u nastavku.

objavio: Vedran Škarica   datum: 6. 7. 2023.