Samovrednovanje škole

Tijekom svibnja i lipnja 2023. godine proveden je postupak samovrednovanja naše škole. Postupak je provođen prema smjernicama Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja.

Za kvalitetan razvoj škole potrebno je imati što objektivniju sliku koja nije pojedinačna slika učenika, učitelja, roditelja ili ravnatelja. To je slika škole u cjelini koja daje odgovore na pitanja: Koliko je dobra naša škola? Što dobro radimo i što pridonosi pozitivnoj slici škole? Što želimo unaprijediti i učiniti da škola bude bolja u cjelini? Proces samovrednovanja je prikupljanje i analiza podataka koji govore o školi iz različitih perspektiva. Prikupili smo procjene učenika, učitelja i roditelja putem online upitnika. Upitnici su sadržavali slična pitanja za učenike, učitelje i roditelje kako bi se odgovori mogli usporediti te utvrditi postoji li značajna razlika u odgovorima o istim pitanjima.

Provedeni su upitnici:

•UPITNIK za učenike od 1. – 4. razreda
•UPITNIK za roditelje učenika od 1. do 4. razreda
•UPITNIK za učiteljice razredne nastave
•UPITNIK za učenike od 5. do 8. razreda
•UPITNIK za roditelje učenika od 5. do 8. razreda
•UPITNIK za učitelje/ice predmetne nastave

Svrha samovrednovanja jest potaknuti raspravu i dobiti mišljenje o mogućim strategijama unaprjeđenja kvalitete, uvidjeti koje su jake strane škole, koja područja treba unaprijediti, napraviti plan razvoja kvalitete škole i sl.

Samovrednovanjem rada naše škole želimo unaprijediti razinu kvalitete škole te uvažiti konstruktivne kritike i prijedloge naših učenika, roditelja i učitelja.

REZULTATI PROVEDENIH UPITNIKA:

objavio: Sanja Polančec   datum: 6. 7. 2023.