Posjet tvornici VIN – Projekt d.o.o.

Učenici OŠ Metel Ožegović Radovan - PO Margečan koji su uključeni u izvannastavnu aktivnost  METEO STEMići čija je voditeljica učiteljica Jelena Bosak, posjetili su tvornicu VIN - PROJEKT d.o.o. u Margečanu.

Oduševljenje učenika čulo se već kada smo se približavali ulaznim vratima tvornice. A pitanje učenika, „Hoćemo li stvarno ući unutra?“, najbolje opisuje njihovo uzbuđenje. Naime, učenici svaki dan prolaze pokraj tvornice, ali ono što se unutra događa bila je prava nepoznanica.

Učenici OŠ Metel Ožegović Radovan - PO Margečan koji su uključeni u izvannastavnu aktivnost METEO STEMići čija je voditeljica učiteljica Jelena Bosak, posjetili su tvornicu VIN - PROJEKT d.o.o. u Margečanu.

U tvornici su nas dočekali vrijedni radnici koji su pokazali učenicima kako oni doprinose funkcioniranju tvornice, a dobrodošlicu nam je poželio i sam direktor tvornice Željko Vincek.

Cilj posjeta bio je upoznati djecu s procesom proizvodnje strujnih ormarića, ali i pokazati im kako funkcionira strujni krug koji im je bio prezentiran. Učenici su mogli sami pritiskom na tzv. „gljivu“ zatvoriti i prekinuti strujni krug, a znak da je strujni krug zatvoren bila je žarulja koja je zasvijetlila.

Osim uvođenja učenika u same početke fizike i elektrotehnike cilj je bio uvesti učenike u poduzetništvo. Osobna iskustva osnivača uspješne tvornice o tome na koji način je on pretvorio svoje ideje u djela motivirala su i ohrabrila učenike te im otvorila svijet mogućnosti koji je pred svakim od njih.

Učenici su pokazali oduševljenje mogućnošću da probaju sudjelovati u jednostavnim radnim operacijama, u sigurnom okruženju te izrazili želju da jednoga dana i oni pokažu svoje sposobnosti i razvijaju svoje potencijale u tvornici u rodnome mjestu. Nadamo se da će to mišljenje zadržati i da će se nakon školovanja vratiti u svoje selo, jer mogućnosti ima puno.

Hvala tvornici VIN – Projekt d.o.o. Osjećali smo se jako ugodno kod vas!

objavio: Sanja Polančec   datum: 16. 11. 2021.