Terenska nastava u Smiljan i Ogulin

U srijedu, 6. listopada 2021. godine, naša je škola za učenike 7.a, 7.b i 8. razreda organizirala terensku nastavu u Smiljan i Ogulin. U pratnji učiteljice Geografije Kristine Sadibašić, učiteljice Engleskog jezika Maje Kovačić, učiteljice Hrvatskog jezika Jelene Piskač i učitelja Matematike Nikice Juranovića putovalo je 49 učenika raspoređenih u dva autobusa.

U srijedu, 6. listopada 2021. godine, naša je škola za učenike 7.a, 7.b i 8. razreda organizirala terensku nastavu u Smiljan i Ogulin. U pratnji učiteljice Geografije Kristine Sadibašić, učiteljice Engleskog jezika Maje Kovačić, učiteljice Hrvatskog jezika Jelene Piskač i učitelja Matematike Nikice Juranovića putovalo je 49 učenika raspoređenih u dva autobusa poštujući sve epidemiološke mjere. Najprije smo posjetili Smiljan, rodno mjesto Nikole Tesle. Poslušali smo zanimljivo izlaganje o njegovu životu i radu, a potom smo samostalno razgledali njegovu rodnu kuću. Imali smo priliku vidjeti „lentu vremena“ Teslina života koja se provlači kroz cijelu kuću. Upoznali smo i isprobali neke prototipove Teslinih izuma te za kraj pogledali dokumentarni film o njemu. Potom smo otputovali u Ogulin – grad bajki, vilenjaka i vještica. Posjetili smo Ivaninu kuću bajki čijim nas je hodnicima i tajnovitim sobama vodila ljubazna domaćica. Na različitim smo ekranima mogli upotpuniti svoje znanje o Ivani Brlić-Mažuranić i njezinim bajkama, odabrati i preslušati ili pak pročitati bilo koju bajku na hrvatskom ili nekom drugom jeziku. Pogledali smo animirani film „Ivanina ogulinska pustolovina“, a potom nam je u čarobnoj sobi Svarožić svima dodijelio čarobne moći. Razgledali smo i grad Ogulin, poslušali legendu o Đulinu ponoru, klečkim vješticama i izvoru Cesarovcu te posjetili crkvu Svetog Križa.

Razgledavanjem grada završila je naša ogulinska pustolovina i krenuli smo prema Radovanu puni doživljaja i dojmova.

objavio: Sanja Polančec   datum: 11. 10. 2021.