Održan virtualni LiDraNo

Autor: Sanja Polančec, 16. 2. 2021.

Našoj Osnovnoj školi Metel Ožegović pripala je čast domaćinstva Međuopćinske smotre LiDraNo 2021. godine za Područje Ivanec koje obuhvaća škole: OŠ Andrije Kačića Miošića, Donja Voća; OŠ Ante Starčevića, Lepoglava; OŠ Franje Serta, Bednja; OŠ grofa Janka Draškovića, Klenovnik; OŠ “Gustav Krklec”, Maruševec; OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog, Ivanec; OŠ Ivana Rangera, Kamenica; OŠ Izidora Poljaka, Višnjica i OŠ Metel Ožegović, Radovan. Smotra je održana u petak, 12. veljače na internetu, pomoću Zoom aplikacije sukladno epidemiološkim mjerama Stožera za civilnu zaštitu i uputama Agencije za odgoj i obrazovanje. Na ovogodišnji LiDraNo pristigla su  44 literarna rada i 3 novinarska rada. U kategoriji pojedinačnih dramsko-scenskih nastupa bilo je prijavljeno šestero učenika. Posebnim pravilima za provedbu smotre određeno je da, nažalost, nema skupnih nastupa u dramsko-scenskom izrazu. Ukupno je sudjelovalo 45 učenika i 18 mentora iz 9 škola.

Smotru je otvorila predsjednica Provedbenog povjerenstva, ravnateljica naše škole Željkica Hanžek-Paska. Pozdravila je kolege ravnatelje, cijenjene mentore, članove povjerenstava i  drage učenike  te im zaželjela mnogo uspjeha. Za svečan ton smotre pobrinule su se članice zbora naše škole, učenice 8.a razreda i njihova voditeljica Nikolina Benko. Učenica 6. razreda Anja Brežnjak krasnoslovila je svoju pjesmu „Vulitje“. Program su vodile Magdalena Vincek i Laura Koščak. Prosudbena povjerenstva za Županijsku smotru predložila su i radove naših učenika; literarni rad „Nestašna vreća na snijegu“ učenika 5. razreda Mateja Vidačeka i pojedinačni dramsko-scenski nastup učenice 5. razreda Karle Koščak. Ona je krasnoslovila pjesmu na kajkavskom narječju „Lovac“. Njihova mentorica je učiteljica Hrvatskog jezika Jelena Piskač.

« Prosinac 2021 »