Preporuka ZZJZZV o postupanju nakon povratka djece s međužupanijskih ili državnih sportskih natjecanja

Poštovani roditelji, draga djeco,

u nastavku vam prenosimo preporuku Zavoda za javno zdravstvo Varaždinske žuanije vezano uz sudjelovanje djece na međupanijskim i državnim natjecanjima. "Kako je došlo do pogoršanja epidemiološke situacije u Republici Hrvatskoj vezano uz širenje novog korona virusa i pojavnost virusa u školama u sve većem broju i  ukoliko želimo sačuvati zdravlje u cjelokupnom kolektivu i održati što dulje nastavu uživo,  preporučujem da djeca koja odlaze na međužupanijska / državna sportska natjecanja ne pohađaju nastavu u školi nego da im se omogući praćenje nastave kod kuće barem prvih 7 dana od natjecanja, a nakon toga neka pohađaju nastavu uz pravilno nošenje maske na licu na nastavi sljedećih 7 dana.  To nije mjera stroge samoizolacije nego pojačanog nadzora stanja djeteta. Dijete neka bude na distanci od starijih i bolesnih. Ovo se osobito odnosi na sportove kod kojih dolazi do miješanja djece prilikom odvijanja natjecanja. Pojedinačni sportovi kod kojih se poštuju epidemiološke mjere manje su rizični."

Dopis se nalazi u privitku.

Priloženi dokumenti:
Preporuka_za_sportska_natjecanja.doc (44.50 KB)

objavio: Sanja Polančec   datum: 20. 10. 2020.