Osvojili smo 1. mjesto na Natjecanju učeničkih zadruga „Čarolija Božića"

Naša učenička zadruga „Iglica“ ove je subote, 07. prosinca 2019. godine, sudjelovala na Natjecanju učeničkih zadruga pod nazivom „Čarolija Božića“. Natjecanje je održano u novomarofskom Kulturnom centru Ivan Rabuzin u organizaciji Srednje škole Novi Marof.

Našu učeničku zadrugu predstavljale su učenice 5. razreda Anja Brežnjak i Lana Čovran pod mentorstvom Danice Prašnjak i voditeljice Danijele Harmicar. Učenička zadruga predstavila se proizvodima od vune koje izrađuju učenici sekcije „Pletilje Cofik“, čestitkama i anđelima od krep papira sekcije „Mali cvjećari“ Katarine Vugrek, te recikliranim svijećama koje su izrađivale učenice sedmog razreda s učiteljicom Petrom Kalinovčić.

U konkurenciji od 10 učeničkih zadruga s područja Varaždinske županije stručni žiri je ocijenio rad naše zadruge kao najbolji i proglasio nas pobjednicima ovog Natjecanja. Članice žirija najviše je oduševilo pletenje šalova na drvenoj daščici koje je vješto demonstrirala naša Lana, kao i Anjina igra s našom tradicionalnom dječjom igračkom souni.

Zahvaljujemo se organizatorima na dobroj atmosferi i vidimo se dogodine.

objavio: Sanja Polančec   datum: 10. 12. 2019.