Theatergruppe "Spaßmacher"

Wir sind 5 Jahre alt!

Kazališna grupa učenika naše škole "Spaßmacher" ("Zabavljači") djeluje već pet godina. I ove smo školske godine bili vrlo aktivni ...

Kazališna grupa učenika naše škole "Spaßmacher" ("Zabavljači") djeluje već pet godina. I ove smo školske godine bili vrlo aktivni.

Krajem rujna 2017. godine obilježili smo tradicionalno Europski dan jezika u Varaždinu. U opuštenoj atmosferi na Franjevačkom trgu promovirali smo njemački jezik dijeleći reklamne letke koje su naši učenici sami izradili.

Prosinac 2017. godine uveo nas je u predbožićno slavlje sudjelovanjem na Večeri poezije - Poesieabend u OŠ Donja Voća. Učenici Lana Brežnjak i Alen Horbec sudjelovali su na tom druženju s recitacijom R.M.Rilke - Herbsttag.

Tokom školske godine pripremali su učenici predstavu "Ich bin ein Indianer" s kojom smo nastupili na kazališnim igrama - Theaterspiele u HNK u Varaždinu 12. travnja 2018. godine.

11. svibnja 2018. godine učenice Ana Piskač i Magdalena Vincek su predstavljale našu školu na natjecanju talenata "Max sucht den Superstar" - "Max traži zvijezdu" u OŠ Cestica s pjesmom Jambalaya - naravno, na njemačkom jeziku.

Kraj školske godine je odabran za malo druženje članova grupe Spaßmacher, njihovih roditelja i učitelja koji su svojim sudjelovanjem pomogli u ostvarenju naših zamisli i planova. Prisjetili smo se predstava koje smo prezentirali tokom pet godina sudjelovanjem na Theaterspiele u Varaždinu.

Hvala svima - sadašnjim i bivšim članovima

Theatergruppe "Spaßmacher"!!!

Voditeljica grupe: Dubravka Mihinjač

objavio: Sanja Polančec   datum: 18. 7. 2018.

« Ožujak 2024 »