Advent u Margečanu

U suradnji s Udrugom građana Margareta Margečan učenici područne škole Margečan su i ove godine sudjelovali u pripremama i ukrašavanju svoga mjesta za nadolazeće adventsko vrijeme. Posebnu pozornost s ponosom učenici pridaju svom školskom dvorištu. Već tradicionalno fontana je postala prekrasan adventski vijenac kojeg su učenici ukrasili vlastitim kuglicama. U središnji dio vijenca postavljena je pletena košara s jabukama božićnicama koje su uvijek bile simbol topline i božićne ljubavi. Ovogodišnja novina su velike, bogato ukrašene jaslice. Djeca su ih ukrasila mahovinom, slamom i figuricama životinja  te su pomogli članovima Udruge razmijestiti skulpture koje je izradio mjesni umjetnik Slavko Zagorec. Zajedno sa učiteljicama i mještanima ispleli su i starinski plotić. Tijekom uređivanja pjevali su božićne pjesmice i u igri s veseljem okitili jelkicu kod vodenice crvenim kuglicama te su tako starije vratili u dane djetinstva. Okolica škole - Trg svete Margarete sada odiše božićnim duhom te plijeni poglede brojnih mještana i prolaznika, a učenici su ponosni na svoj doprinos u ostvarivanju naše božićne bajke.

objavio: Sanja Polančec   datum: 7. 12. 2016.

« Ožujak 2024 »