Svjetski dan voda u PO Margečan

U četvrtak, 28. travnja, učenici Osnovne škole Metel Ožegović  Radovan i učenici Područnih odjela Gačice i Margečan, zajedno su sa svojim razrednicima obilježili Svjetski dan voda.

Taj se dan obilježio kao projektni dan u Područnom odjelu Margečan. U ovom se kraju mogu vidjeti sve vrste voda i prekrasna priroda. Unatoč ne baš lijepom vremenu, učenici i razrednici posjetili su neke od voda u zavičaju i uspješno ih prepoznali. Imali su prilike vidjeti rijeku Bednju, potok, izvor pa čak i lokve nastale kišom. Tako su učenici zorno vidjeli ono što su u školi učili i imenovali na satu prirode i društva. Posebno je zanimanje izazvao posjet „Curku“, izvoru pitke vode. Tu su učenici imali prilike probati čistu, prirodnu i izvorsku vodu i malo odmoriti. Nakon posjeta „Curku“, djeca su posjetila crkvu. Tamo im je vjeroučitelj ispričao nekoliko činjenica o svetoj vodi, krštenju, povijesti i sadašnjosti svete vode. Učenici su sve popratili posebnim zanimanjem i strpljivošću. Nakon povratka u školu, bilo je vremena za igru, druženje i jelo. Nakon druženja, učenici su se, zajedno sa svojim razrednicima, vratili u svoje škole.

objavio: Sanja Polančec   datum: 17. 5. 2016.